niedziela, 24 listopada 2013

Zobaczcie co było w motku...

... otrzymałam zdjęcie gotowego dzieła Kamili.
 To gwiazdka, którą rozpoczęłyśmy na wyraźne życzenie zainteresowanych. Powstał nawet mini tutorial. Jak sama autorka przyznała, bardziej podoba jej się wersja sześcioramienna i ponoć taka właśnie widoczna jest na zdjęciu w gazecie. Nie wiem więc dlaczego na schemacie pojawia się siedem ramion.
 Nie zdążyłam Wam się jeszcze pochwalić tym jak fajnie nam na zajęciach w Stacji Artystycznej Rynek. Czekoladowe Spotkania Robótkowe miały swój początek w Czekoladziarni na Krupniczej. Jednak przy takiej ilości uczestniczek zajmowałyśmy cały niemal lokal, a przytulny charakter tego miejsca i przytłumione światło dla wielu Pań był pretekstem do nicnierobienia.
Obecność w Stacji zmobilizowała mnie w końcu do przeprowadzenia takich solidnych warsztatów szydełkowych – od początku do... czy można nauczyć się wszystkiego na szydełku? Chyba nie! Tym bardziej, że ile dziewiarek tyle sposobów na dzierganie.
 Cieszę się, że mimo iż w Stacji skupiam się na warsztatach, to jesteście tam ze mną i przepraszam, że nie mogę Wam poświęcić tyle czasu co kiedyś.
 Zapraszam na jutro!

Już jutro:
25 XI - Bulki i bulioniki - oczka fantazyjne dla tych, którzy podstawy mają w małym paluszku.
2 XII - Oczka peruwiańskie - czyli inne spojrzenie na szydełko. 
Uwaga zmiana terminu: 16 XII - Szydełko tunezyjskie - czyli mariaż szydełka z drutami.
23 XII - Półsłupki wyciągane i widełki - bo ściegi szydełkowe nie muszą być wcale bardzo ścisłe.

Ale nie wykluczone, że jeśli nie nauczymy się wszystkiego w grudniu, to będziemy się spotykać również w styczniu - proszę więc nie gnać z materiałem ;-)!!

3 komentarze:

  1. A te dzisiejsze bulki i bulioniki to robi się na szydełku? I jakie włóczki najlepiej się do tego nadają?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bulki i bulioniki są również robione na szydełku. Najlepsze do nauki będą gładkie, mocno skręcone włóczki i szydełko 3 mm (ale 2,5 też się nada, jak coś to zawsze mamy tam jakieś, żeby pożyczyć). Do zobaczenia!!

      Usuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.