wtorek, 10 września 2013

Co ma wisieć nie utonie.

Uznałam, że mój mąż już zbyt długo tu wisi. Dlatego zamieszczam obiecanego wieloryba, który leżakuje razem z Marianną w przedszkolu.

 Cóż to za pomysł, żeby fotografować zabawkę na wydekupażowanym stoliku? Tym bardziej w towarzystwie homara! O rety widziałam ostatnio serwetki z krewetkami!!!
 No cóż, takie zdjęcia miałam. A obecnie Wieroryb stacjonuje w przedszkolu, więc pewnie długo nowych nie zrobię. (Marianna jest dzieckiem, które kładzie się na leżaczku i zasypia. Ot, tak! Ciekawa jestem na jak długo?). Wieroryb ma na grzbiecie wyhaftowaną fontannę wody. I jak większość moich wyrobów jest absolutnie niefotografowalny. Po prostu ich uroku nie widać na zdjęciach - tak bez fałszywej skromności. Brzuszek ma przetkany jak wcześniej plezjozaury. (Przy okazji tworzenia tego posta przypomniałam sobie, że Marianka mówiła o Zosi i sobie DidiDada, to takie miłe wspomnienie!!)
Nie potrafimy określić jaki to dokładnie wieloryb. Ma w sobie cechy Wieloryba grenlandzkiego, ale i biskajskiego. No dobra! Zapomniałam o płetwach, ale Mariannie to nie przeszkadza.
obraz z Wikipedii 1. Wieloryb grenlandzki 2. Orka 3. Wieloryb biskajski 4. Kaszalot 5. Narwal 6. Płetwal błękitny 7. Sejwal 8. Białucha. Wszystkie walenie zostały przedstawione proporcjonalnie do swojej wielkości.
A tak w ogóle to na przykład Bazylozaury, czyli prawalenie, które pływają w Oceanarium w Krasiejowie, to jak się przyjrzycie to mają tylne płetwy - kto zgadnie do czego??

B.

5 komentarzy:

 1. Na tego rodzaju stworzeniach się nie znam, ale ten Twój wieloryb jest świetny :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja pomoc naukowa (córcia) jest właśnie w szkole, więc na pytanie o płetwy nie umiem odpowiedzieć...
  Wieloryb C U D O W N Y !
  Fajny ten Twój mąż i mógł spokojnie jeszcze powisieć... ;-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wieloryb boski - szkoda że już nie leżakuję !

  OdpowiedzUsuń
 4. no też bym poleżakowała, wieloryb by mi nie przeszkadzał:)) słodki jest:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do bzykania ,bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o forsę- tutaj?- albo o bzykanie . No to obstawiam to drugie . Wieloryb słodziutki . W sam raz do leżakowania . Ciekawe dlaczego wszyscy doceniają leżakowanie jak dorosną.

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.