niedziela, 21 czerwca 2015

Bardzo Wam dziękuję!!

Udało się!!
Pomimo zdawało się kiepskiej pogody. Pomimo obaw, że nie wystarczy włóczki. I że konkurencyjne imprezy odciągną wszystkich gliwiczan od Kłodnicy w kierunku Rynku. Udało się!! Ale wyłącznie dzięki Waszej pomocy!! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania SAR Mostu podczas 8 gliwickiej ArtNocy. :-).


Dziękuję również wszystkim osobom, które uwieczniły proces powstawania mostu. Mikołajowi, który nagrał spore fragmenty wydarzenia. Panu Zdzisławowi Dańcowi dziękuję natomiast, za udostępnione zdjęcia :-).
 
SAR Most został wybudowany przez przedstawicielki wielopokoleniowej Robótkowej Grupy Wsparcia "Spruj to!" oraz przechodniów, którzy przyłączali się w trakcie pracy."Spruj to!" to więcej niż tylko Grupa Robótkowa. Spotykamy się od 2012 r.; początkowo na spotkaniach w gliwickiej Czekoladziarni rzeczywiście królowały robótki, ale z czasem zaczęły pojawiać się ciasta i przepisy kulinarne, wymiany "przydasi" i zwkłe pogaduchy. Zawiązały się prawdziwe pozarobótkowe przyjaźnie. Kiedy grupa stała się zbyt liczna na kawiarniany stolik przygarnęła nas Stacja Artystyczna Rynek prowadzona przez Stowarzyszenie GTW.
Bardzo długo funkcjonowałyśmy bez nazwy. Aż w końcu pojawiła się zupełnie naturalnie - "Spruj to!" to drugie najczęściej padające na spotkaniach zdanie. Pierwsze to: "Czy ktoś ma nożyczki?". To właśnie nasza Robótkowa Grupa Wsparcia.


 Most powstał recyklingowej włóczki Spaghetti.

Technologię umieszczania gotowego wyrobu na linkach utrzymujących opracowywałam w porozumieniu z architektami i żeglarzami.Pobliski Hotel Diament Plaza użyczył nam sali konferencyjnej byśmy wydarzenie mogli obserwować również z góry.

Bardzo liczę na wszystkie Wasze zdjęcia. Dzięki nim w najbliższym czasie ułożę całą opowieść o naszym moście.

A jeśli ominęła Was sobotnia audycja Radiowy Dom Kultury w Trójce, to zainteresowanych informuję, że można jej posłuchać TUTAJ. O Art NOCy jest już na samym początku, Kasia z Meliny opowiada co się będzie działo w mieście. Natomiast druga godzina dotyczy mostów; zachęcam do słuchania, ale jeśli jesteście ograniczeni czasowo to pojawiam się 1:14:00.

Dzięki jeszcze raz!!

10 komentarzy:

 1. Gratuluję ! Wspaniale Ci się udało zmobilizować ludzi i stworzyć most :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale nie trzeba było ich mobilizować. Dziergały w takim tempie, że momentami nie wyrabiałam nawlekać tego na linki. Dobrze, że na środku mostu wrobiłyśmy logo Stacji Artystycznej Rynek, bo chociaż przez moment zwolniły ;-)

   Usuń
 2. Kapitalny! Super że się wszystko udało :) Ja niestety w tym czasie wracałam z urlopu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No szkoda wielka, miałam nadzieję, że do nas dotrzesz :-)

   Usuń
 3. O Kochana Ty to jesteś Działaczka jak się patrzy!!! Gratuluję- jestem zawsze pełna podziwu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś wspaniała i niesamowita!!! akcja fantastyczna i cieszę się, że Ci się udało!!Gratulacje!!

  OdpowiedzUsuń
 5. very informative post for me as I am always looking for new content that can help me and my knowledge grow better.

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.