piątek, 28 lutego 2020

Warsztaty - sweter z wrabianymi rękawamiSweter z wrabianymi rękawami robiony w całości od góry! 


Prowadzenie: Hanna Maciejewska
Czas: 25.04.2020 godz. 14:00
Miejsce: Zabrze, Łaźnia Łańcuszkowa
Czy podobają Ci się dopasowane swetry z wrabianymi rękawami, ale nie przepadasz za ich zszywaniem? A może po prostu masz dość dziergania swetrów, które nie leżą na Tobie tak jak powinny? Co powiesz na sweter z wrabianymi rękawami zrobiony bez jednego szwu i idealnie dopasowany do Twojej sylwetki?! 
Tego typu sweter możesz wydziergać w całości od góry, wprowadzając niezbędne modyfikacje w dowolnym momencie dziergania. 
Podczas naszych warsztatów nauczysz się krok po kroku, jak zrobić na drutach sweter w całości od góry z wrabianymi rękawami! Dowiesz się: - jak nabrać oczka metodą prowizoryczną; - jak łączyć poszczególne części swetra bez jakichkolwiek szwów; - jak kształtować dekolt, pachy i talię oraz jak je modyfikować, aby jak najlepiej dopasować je do swojej figury; - jak używać rzędów skróconych do kształtowania główki rękawa; - jak wykorzystać podstawowe wzory, aby stworzyć swój własny niepowtarzalny sweter; 
Będziemy ćwiczyć na prawdziwym swetrze w rozmiarze dla lalki, a także opowiemy, jak wykorzystać tę wiedzę w swetrze w rozmiarze „na siebie”. 
Na warsztaty potrzebujesz: 
• Około. 200 metrów grubszej włóczki (200 m w 100 g lub grubsza) i druty na żyłce odpowiedniej grubości 
• Szydełko, kawałek włóczki w kontrastowym kolorze i 4 markery zamykane typu agrafka 
• Miarę krawiecką 
• Ołówek i notatnik 

Uczestnicy warsztatów powinni znać podstawy dziergania, wiedzieć jak nabierać i zamykać oczka oraz jak przerabiać oczka prawe i lewe.
Czas trwania warsztatu to ok. 3,5 godziny.
Koszt: 99 zł


Zapisy ruszają od 1 marca: na.paluszkach @ gmail.com decyduje kolejność zgłoszeń. W mailu zwrotnym zawierającym potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia otrzymacie Państwo warunki płatności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.