środa, 27 września 2017

Jak zaradzić rozciąganiu się bambusowej włóczki?

Włóczka bambusowa może okazać się nieco zdradliwa. Chociaż robi się z niej przyjemnie i powstają piękne wyroby, po praniu ich kształt mocno odbiega od założonego. Czy jest na to jakaś rada?


A może znacie jeszcze jakieś sposoby, żeby poradzić sobie z rozciąganiem się robótki?
Czekam z niecierpliwością,
B.

3 komentarze:

 1. Jest jeden banalny sposób - przewinąć włóczkę w pasma, porządnie zmoczyć (nie potrzebny jest detergent), wysuszyć w stanie wiszącym, przewinąć w motki. Robótka wykonania z włóczki tak potraktowanej już się nie rozciąga w kolejnym praniu.
  Pozdrawiam
  Dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 2. Bambusowa włóczka ma to do siebie, że jest po prostu rozciągliwa. Taka natura tego materiału i trzeba nauczyć się z nią dobrze pracować. Ja teraz badam działanie drutów z żyłką https://alewloczka.pl/pl/c/Druty-z-zylka/12 bo jeszcze nie do końca rozszyfrowałam do czego mogą mi się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego ja niezbyt chętnie korzystałam z tej włóczki gdyż dla mnie strasznie się ona rozciągała. To był chyba impuls aby zacząć pracować na tkaninach z nadrukiem https://ctnbee.com/en/printing-on-woven-fabrics i właśnie na tego typu materiałach aktualnie najwięcej rzeczy tworzę.

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.