czwartek, 8 marca 2018

Grube sztrykowanie na grubie


 Możemy już powolutku ogłaszać program warsztatów podczas Sztrykowania na Poziomie czyli Drutozjazdu.

Grube sztrykowanie na grubie – kosze

Prowadząca: Basia Przygoda - Mamanufaktura
Termin: 28 kwietnia 2018 r.  godzina 11:00
Miejsce: Zabrze, Kopalnia Guido, Strefa K8, Warsztat Mechaniczny
Koszt: 60 zł*  - materiały wliczone w cenę.


"Nazywam się Basia Przygoda. Na co dzień pracuję w korporacji, ale po godzinach dziergam z pasją jako Mamanufaktura. Szczególnie lubię grube dzierganie: bardzo lubię mięsiste sploty z przędzy bawełnianej i sznurka. Głównie szydełkuję i robię na drutach, ale nieobce są mi inne techniki, takie jak makrama lub zdobienie koralikami.

W trakcie dwugodzinnego warsztatu pokażę, jak własnoręcznie zrobić na drutach kosz z recyklingowej przędzy bawełnianej (tzw. spaghetti/zpagetti). Tą samą techniką można wykonać pufę lub podkładki pod kubek lub talerz, wszystko zależy od ilości użytego materiału, czasu i ilości oczek nabranych na druty.

Do udziału w uczestnictwie zapraszam wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania. Z warsztatów skorzystają zarówno Ci, którzy robić na drutach już umieją – bo nauczą się techniki pracy z grubymi splotami i modelowania koszy – jak i te osoby, które jeszcze nigdy nie trzymały drutów w ręku. Zarówno jedni, jak i drudzy wyjdą z warsztatów z gotowym produktem, mogą się one jedynie różnić wielkością.Zajęcia odbędą się w kopalni, będzie więc podwójnie grubo**!"


Aby zgłosić swój udział w Drutozjeździe i warsztatach należy wysłać wiadomość e-mail na adres info@7oczek.pl w temacie wpisując Drutozjazd - zgłoszenie. Pocztą zwrotną otrzymacie do wypełnienia formularz.

* Należy również opłacić zjazd do kopalni (10 PLN). Z opłaty tej zwolnione są osoby biorące udział w wycieczce. Dla osób chętnych na warsztaty o godzinie 11:00, zaplanowana jest wycieczka obejmująca Poziom 320, która o godzinie 13:30 ruszy ze Strefy K8.
Rezerwacji wycieczek można dokonać w Kopalni pod nr telefonu 32 271 40 77. 

** Gruba to po naszymu kopalnia.

2 komentarze:

  1. Fajne są takie koszyki. Ładnie wyglądają i porządkują przestrzeń.

    OdpowiedzUsuń
  2. ... i wszystko jest w harmonii :-)

    OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.