piątek, 28 października 2011

Jak właściwie dobrać rozmiar ;-)

W ubiegłą środę moja starsza córka została pasowana na przedszkolaka. Podczas opróżniania karty w aparacie na tę uroczystość znalazłam takie oto zdjęcie:


To golfik dla mojej Mamy, który potem strasznie się rozciągnął, bo wykonałam go na grubych drutach, żeby był luźny... ale to było bardzo dawno. Czy przesąd o tym, że nie powinno się szyć na człowieku, bo się rozum zaszywa odnosi się również do sztrykowania??Wczoraj natomiast popełniłam czapkę.
Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co się trafi. Wybrałam sobie motek melanżu w pięknym fioletowym odcieniu z interesującymi dodatkami morskiej zieleni i musztardy. Ponieważ jednak zaczynam motki zawsze ze środka (dzięki temu nie turlają się i nie rozwijają, a przy Himalaya Padisah to bardzo cenne), a do tego akurat ten motek ten był na tyle feralny, że miał aż dwa łączenia końcówki włóczki, to nim dotarłam do upragnionego fioletu zdążyłam skończyć czapkę.
Chciałam w tym miejscu serdecznie podziękować Paniom Bibliotekarkom z Dobrodzienia, które pamiętają nie tylko o naszych zajęciach, ale i o mojej wielkiej pasji do poznawania nowości. Prezentowany powyżej wzór muszelkowy zaczerpnęłam, z książki, która czekała przygotowana dla mnie w Bibliotece z ostatnią środę. To książka Pani Ireny Szymańskiej "Oczka zwykłe i niezwykłe". Myślę, że jeszcze dużo się z niej nauczę.

4 komentarze:

 1. fantastyczna czapka!!!! Generalnie nie lubię czapek, ale taką mogłabym nosić :)

  co to za wzór??? strasznie mi się podoba!!!

  Będę dozgonnie wdzięczna za podpowiedź.

  pozdrawiam cieplutko w te mrozy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak napisałam, to wzór muszelkowy, z książki Pani Ireny Szymańskiej "Oczka zwykłe i niezwykłe". Wystarczy znać oczko prawe i lewe. Tyle, że przerabiane potrójnie i po 5 oczek z jednego. Troszkę inaczej przerabia się go na płasko, a inaczej na okrągło. W tym tygodniu nie dam rady, ale postaram się wykonać jakiegoś tutka.
   Tymczasem zapraszam na rozdawajkę.

   Usuń
  2. Pięknie dziękuję za odpowiedź.
   Poczekam na tutorial :), bo nie rozumiem co to znaczy że inaczej na okrągło (to pewnie do czapki tak będzie) a inaczej na płasko.
   Będę zaglądać do Ciebie :)

   Usuń
 2. Świetna czapka, włóczka jakby stworzona do wzoru muszelkowego:)

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.