wtorek, 4 października 2011

Dla mniej wtajemniczonych... baaardzo oficjalnie


Przez całe minione lato w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury i Sportu prowadziłam Warsztaty Ręcznego Dziewiarstwa Artystycznego.  Zajęcia te spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony uczestniczek, a były to zarówno kilku- i kilkunastoletnie dziewczynki jaki i ich mamy, a nawet mamy ich mam.
(Tu w tle fruwają motyle sekcji plastycznej prowadzonej przez Teresę Wit)
Stopień zaawansowania w dużej mierze wynikał z wieku uczestniczek – te najmłodsze, które kontakt z włóczką miały po raz pierwszy poznawały proste techniki dziewiarskie z użyciem szydełka i własnych paluszków – wykonywały biżuterię i dodatki (paski, opaski).

Średnio zaawansowane dziewiarki szlifowały swoje umiejętności wykonując na szydełku i na drutach drobne elementy odzieży, sukienki dla lalek swoich córek i wnuczek oraz ozdoby. Kreatywność ich była wręcz zachwycająca.


Natomiast panie z największym doświadczeniem oprócz tego, że chętnie włączały się w edukację młodszych pasjonatek dziewiarstwa, miały okazję poznać mało znane techniki z wykorzystaniem szydełka tunezyjskiego, szpatułek, widełek i teneryfek. Chętnie również podglądały proste techniki, którymi można zainteresować małe dzieci w nadziei, że uda im się nauczyć czegoś nowego swoje wnuki. O tym jak udanym przedsięwzięciem były owe warsztaty niech świadczy fakt, że w dobrodzieńskim Domu Kultury w rozpoczynającym się roku szkolnym powstała sekcja dziewiarska, którą będę miała zaszczyt i radość prowadzić. Dwa artykuły z lokalnych gazet zamieściłam już wcześniej, a tu jeszcze jeden.

 Jutro znowu zajęcia i już nie mogę się doczekać!! 

Do zobaczenia!

1 komentarz:

  1. Druty i szydełka wracają do łask!!!
    Tylko się cieszyć z takich rozsiewaczy drutowego szaleństwa jak Autorka tegoż bloga!
    Dzięki w imieniu wszystkich którzy odkryli frajdę dziergania na palcach ;)

    OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.