niedziela, 19 kwietnia 2015

Śledziowe wzory na drutach.

W najnowszym odcinku programu Sztrykowanie na Ekranie opowiem Wam o wzorach, które przypominają śledziowe ości. Program będzie emitowany w postaci dwóch odcinków, aby ułatwić korzystanie z nich przez Internet.

Świeżo wykonane nakrycie głowy, wprawdzie średnio pasuje mi do służbowej kurtki, ale w Kolonii dosłownie uratowało mi zdrowie. Prezentuję je na powyższym selfie bez dziubka,(a może trzeba było, żeby nie wyglądać jak Donna z Beverly Hill 90210, bo przecież jeśli nie miałabym selfie, to jakbym w tej Kolonii nie była). Udało mi się przerobić cały motek Lany Gatto Tender w kolorze Vino w autokarze, drugi niestety był w głównym bagażu. Dlatego zakończyłam bardzo szeroką opaskę i nosiłam ją przez cały niemal pobyt w Niemczech.
Po powrocie do domu postanowiłam dokończyć czapkę, ale nie obyło się bez komplikacji o czym postaram się Wam napisać.

Podobnie było z inną czapką, której początek pokazuję w programie.
 Tym razem to kolor Blu, również Tender  
Powyżej widać stronę wykonaną prawymi oczkami - widać miejsca, w których ujmuję oczek. Instruktaż filmowy będzie opublikowany lada moment.

Wzór wygląda ciekawie na obu stronach robótki, a jego specyfika  pozwala w zupełnie niewidoczny sposób ukryć łączenie motków. Moja mama powiedziała, że wygląda jak ul.
Tę czapkę musiałam nieco pogłębić, a ponieważ robiona była od dołu konieczne było sprucie znacznego fragmentu - nawet po pruciu z włóczki robi się strasznie fajnie (używam tego truizmu z pełną odpowiedzialnością! - po prostu strasznie fajnie).

Pozdrawiam Was serdecznie,
B.

2 komentarze:

 1. Całkiem przyjemnie się Ciebie ogląda Basiu, super program dla wszystkich :) Można gdzieś wyłapać wszystkie odcinki po kolei ? zapisałam sobie odcinek o entrelaku i mi był uciekł ?
  Pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
 2. :)
  oglądam, podziwiam, zapraszam do mnie......
  pa

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.