sobota, 4 kwietnia 2015

Odc. 20 Robimy serwetki wielkanocne

 Wprawdzie my już dziś po święceniu pokarmów, ale jak zawsze powtarzam, w programie Sztrykowanie na Ekranie nie uczymy się wykonywania jedynie konkretnych robótek. Umiejętności, które staram się przekazać można wykorzystać przy wielu innych projektach.

 Zapraszam więc na najnowszy odcinek programu.
Dzisiaj nieco nowości. Przede wszystkim pojawił się nowy sponsor programu :
Logo
Znamy się z Biferno od dawna, to właśnie tam kupuję moje ulubione druciki KnitPro, które od dawna pojawiają się w programie. W tym odcinku użyłam nowych bambusowych drutów pończoszniczych. Jestem nimi naprawdę zachwycona - bałam się, że będą zbyt szorstkie i że nie spodoba mi się przejście z drewnianych drucików. Do prac na pięciu lub czterech drutach nadają się wprost idealnie.

Bardzo miło zaskoczyły mnie też aluminiowe druty Basix. Taka jestem zmanierowana, przez te wymienne druciki, że zapominam czasem jaką radość mogą dać najprostsze druty na dobrej jakości żyłce. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają przygodę z dziewiarstwem. Z jednej strony człowiek się nie wykosztuje, a z drugiej nie zniechęci się przez złe narzędzie.

Do wykonania białej serwetki użyłam bawełnianej włóczki Ninfea. Jeden motek wystarczył mi na wykonanie dwóch serwetek Kalia z książki "Serwety - nowe wzory" Stefanii Martyniak.

W programie pojawia się również nowa muzyka. Nie spodziewałam się, że będzie jej aż tak dużo ;-) Utwór "Kino" zespołu DagaDana zachwycił mnie już na koncercie w dniu premiery. Wsłuchajcie się w tekst - moim zdaniem to piosenka o Sztrykowaniu.

1 komentarz:

  1. Wesołych Świąt
    pogodnych,spokojnych,
    spędzonych w gronie najbliższych sercu osób ♥

    OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.