środa, 5 czerwca 2013

Slot Art Festival

Z dumą donoszę, że już niedługo, bo 9-13 lipca, moje warsztaty robótek na palcach odbędą się w ramach Slot Art Festivalu w Lubiążu koło Wrocławia. Zapraszam serdecznie!!

Slot Art Festival 2013
Lubiąż
k/Wrocławia 9-13 lipca 2013
www.slot.art.pl
W dniach 9-13 lipca 2013 odbędzie się XXI edycja Slot Art Festival. Festiwal to 8 scen muzycznych, dziesiątki warsztatów artystycznych, kino, wystawy, scena literacka, prezentacje organizacji pozarządowych, wykłady, spotkania autorskie. Festiwal to jednak dużo więcejspecyficzna synergia wszystkich tych elementów, przyciągająca ciekawych ludzi, możliwość spotkań i rozmów, miejsce tryskające nieokiełznaną twórczą energią. A wszystko to dzieje się w niezwykłych wnętrzach XVII-wiecznego pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu pod Wrocławiem, w którym na pięć lipcowych dni rozkwitają kafejki, kluby muzyczne i happeningi.
Na dużej scenie festiwalu zagrają m.in. Marika, Armia, Ścianka, Maleo Reggae Rockers oraz Paula i Karol. Scena HC/Punk to legendy polskiego undergroundu, m.in. Inkwizycja z charyzmatycznym Dariuszem Eckertem i Hard To Breatheobecnie jeden z najdłużej działających zespołów warszawskiej sceny hardcore punk. Scena klubowa oferuje całonocne szaleństwa w klasztornych podziemiach przy rytmach nufunk, house poprzez cięższe gatunki muzyki klubowej jak breakbeat, dubstep, drum and bass do future bass. Miłośnicy bardziej refleksyjnych nastrojów spotykają się w klimatycznej katedrze, gdzie scena doświadczalna serwuje melancholijne brzmienia kojarzące się z dokonaniami skandynawskich artystówtu m.in. zagra Fismoll. Mała scena to konkurs młodych kapel, jest także scena unplugged i reggae tent.
Ważną atrakcją festiwalowych nocy jest kino. W tym roku w kinie m.in. Imagine Andrzeja Jakimowskiego, nagradzany Powrót Andrieja Zwiagincewa i Co wiesz o Elly irańskiego reżysera Asgara Fahradiego, którego Rozstanie otrzymało Oskara za najlepszy film nienglojęzyczny w 2012 r.
Mimo zmęczenia całonocnymi szaleństwami, warto wstać wcześnie i wziąć udział w festiwalowym życiu już od przedpołudnia. Na uczestników czekają dziesiątki warsztatów manualnych, muzycznych, sportowych i scenicznych. Jeśli chcesz nauczyć się kaligrafii, tricków z yoyo, śpiewu alikwotowego, gry na łyżkach, błysnąć w towarzystwie umiejętnościami kuglarskimi bądź tanecznymiwarsztaty to coś dla Ciebie. A jeśli chcesz się po prostu zrelaksowaćwybierz tor skimboardowy i skate rampę przygotowane przez ekipę MSP Extreme.
Równocześnie uczestnicy mogą wybrać się na jeden z kilku wykładów poruszających tematy społeczne, kwestie związane z rozwojem osobistym i sztuką. Swój udział w festiwalu potwierdzili m.in. Robert FriedrichLitzalider Luxtorpedy, człowiek-instytucja polskiej sceny rockowej, Krzysztof CzyżewskiAnimator kultury, eseista, tłumacz, dyrektor OśrodkaPograniczesztuk, kultur, narodóww Sejnach, w latach 2012-2013 dyrektor artystyczny projektu ESK 2016.
Patronat honorowy nad festiwalem objęli m.in. Minister Kultury, ESK 2016 i Wojewoda Dolnośląski. Patronat medialny objęli EMPiK i rbl.tv.
Informacja dla uczestników / bilety:
Bilety na festiwal można zakupić na http://www.zgloszenia.slot.art.pl/pl/prepayments

3 komentarze:

 1. Wspaniałe wyzwanie i na pewno Twoje warsztaty będą super, nie mam żadnych wątpliwości!!! Z chęcią bym się wybrała :):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Urzeka mnie Twój zapał i ogromna energia!! Bardzo lubię takich ludzi!!
  Pzdrawiam serdecznie:):)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy planujecie może w Gliwicach niedługo Dzień Publicznego Dziergania?Byśmy się my Zabrzanki dołączyły może?A w ogóle to w poniedziałek wybieramy się do Was,będziesz?

  OdpowiedzUsuń

W związku z zatrważającą ilością spamu wprowadzam weryfikację obrazkową - przepraszam. Miło mi, że do mnie zaglądasz, a każdy komentarz jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję, za czas poświęcony na jego wpisanie :-), a potem na wpisanie kodu z obrazka.